Відкритий урок вчителя початкових класів Шокот Л.В.
Кожен день наших першокласників починається з ранкової зустрічі в дружньому колі.
«Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини ніколи не з’явиться зло», – писав Василь Сухомлинський.
Кожен день наших першокласників починається з ранкової зустрічі в дружньому колі. Це дуже важливий елемент, спрямований на розвиток співпраці, емоційного інтелекту і вміння працювати в команді. Вчитель Шокот Л.В. стверджує, що учні набагато швидше адаптувалися в школі й краще спілкуються між собою. Вони всі знають, як одне одного звати. Які у кого уподобання, які мрії та бажання. Вони сміливо діляться своїми враженнями та настроєм.
Один із пріоритетів нової школи – навчання, яке приносить дітям задоволення. Дитина має почуватись у школі вільно. Вчителька дозволяє щотижня обирати собі місце. Це швидко налагоджує контакти між однокласниками, вносить різноманітність у буденність. Педагог щодня залучає дітей висловлювати власні відчуття про те, що відбувалось на уроках – діти висловлюються малюнками, вчинками, словами.
Людмила Василівна прагне сформувати в учнів уміння робити висновки з власних помилок. Вчитель привчає дітей уважно вислуховувати відповіді кожної дитини. Оплесками діти підтримують ту дитину, яка проявляє ініціативу, – щоб подолати її страх зробити не так, як очікується. Це сприяє розвитку довіри учнів до вчителя і впевненості учнів у своїх можливостях.
Вчитель урізноманітнює діяльність учнів і в цьому їй допомагають нові засоби навчання. Майже на всіх уроках діти користуються ЛЕГО-конструктором – гарна альтернатива рахунковим паличкам, фішкам для звукового аналізу. “Родзинка” ЛЕГО в тому, що дитина поєднує розумові та практичні дії.
Діти грають в навчальні ігри, переглядають безліч відео та слухають музичні твори. Вчитель намагається залучити всі органи чуття дитини для всебічного вивчення предмету дослідження. Діти визначали смаки, запахи, кольори предметів, овочів та фруктів. Вони із задоволенням проводили досліди з водою, снігом, апельсинами, насінням та плодами дерев.