Академічна доброчесність

Дата: 13 жовтня 2021 о 09:16, Оновлено 22 грудня 2021 о 11:27

Кодекс академічної доброчесності Сахновецькаї ЗОШ І-ІІІ ступенів

ПРЕАМБУЛА

Ми, учні, викладачі, адміністрація та співробітники Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, усвідомлюючи важливість дотримання принципів і правил академічної доброчесності, з метою формування та розвитку сприятливого освітнього середовища, демократичних відносин між представниками шкільної спільноти, ухвалюємо цей Кодекс академічної доброчесності та зобов'язуємося слідувати йому.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Кодекс академічної доброчесності Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (далі - Кодекс) встановлює загальні гуманістичні принципи та правила поведінки, якими мають керувалися учні, викладачі, адміністрація та співробітники ЗОШ (далі - учасники освітнього процесу) під час навчання, викладання та, визначає політику і процедури забезпечення дотримання академічної доброчесності в школі, види відповідальності за конкретні порушення академічної доброчесності.

1.2. Кодекс розроблено на підставі вимог чинного законодавства про освіту, Статуту Сахновецької ЗОШ, Правил внутрішнього трудового розпорядку, чинних Положень та інших нормативних документів.

1.3. Дія Кодексу поширюється на всіх учасників освітнього процесу Сахновецької ЗОШ (далі ЗОШ).

1.4. Метою Кодексу є:

Ø      забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в школі;

Ø      утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності та відповідальності;

Ø     забезпечення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів;

Ø     підвищення позитивного іміджу і ділової репутації ЗОШ.

1.5. У цьому Кодексі терміни і поняття вживаються в наступному значенні:

Ø     Академічна доброчесність - сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання з метою забезпечення довіри до результатів навчання.

Ø     Педагогічна етика - це сукупність встановлених та визнаних суспільством норм та правил поведінки працівників, зайнятих у сфері педагогічної діяльності.

Ø     Якість освіти - рівень здобутих особою знань, умінь, навичок, інших компетентностей, що відображає її компетентність відповідно до стандартів освіти.

Ø     Якість освітньої діяльності - рівень організації освітньою процесу у навчальному закладі,

що відповідає стандартам освіти, забезпечує здобуття учнями якісної освіти та сприяє створенню нових знань.

1.6. Принципами академічної доброчесності є:

Ø     чесність - недопущення будь-яких форм обману, брехні, шахрайства, крадіжки або інших форм нечесної поведінки в навчальній, педагогічній діяльності;

Ø     справедливість - неупереджене ставлення один до одного, об'єктивне та прозоре оцінювання результатів навчальної, практичної чи трудової діяльності;

Ø     довіра - обмін ідеями та інформацією шкільному середовищі, співпраця та вільне

продукування нових ідей;

Ø     повага - виявлення поваги як до себе, так і до інших, незалежно від віку, статі та статусу, уникнення зловживань посадовим становищем виборними чи призначеними представниками громади;

Ø     відповідальність - здатність брати на себе відповідальність за результати своєї діяльності та виконувати взяті на себе зобов'язання, протистояння будь-яким формам дискримінації,ганебним вчинкам, негативному впливу інших осіб;

Ø     підзвітність - надання будь-якої інформації щодо діяльності ЗСОШ та учасників освітнього процесу, крім тієї, доступ до якої обмежено законодавством.

1.7. Основними проявами академічної недоброчесності (видами порушення академічної доброчесності) є:

Ø     академічний плагіат - оприлюднення (частково або повністю) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власної творчості, та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства;

Ø     обман - надання завідомо неправдивої інформації стосовно власної освітньої діяльності чи організації освітньої процесу;

Ø     академічне шахрайство:

Ø     списування (реплікація) при складанні будь-якого виду підсумкового або поточного контролю;

Ø     використання без відповідного дозволу зовнішніх джерел інформації під час оцінювання результатів навчання;

Ø     використання під час контрольних заходів заборонних допоміжних матеріалів або технічних засобів (шпаргалки, мікро навушники, телефони, планшети тощо);

Ø     підробка підписів у офіційних документах (щоденниках, табелях, журналах, тощо);

Ø     посилання на джерела, які не використовувалися в роботі;

Ø     здавання різними учнями одних і тих же робіт (з однаковим змістом);

Ø     хабарництво надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна чи послуг матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної вигоди в освітньому процесі;

Ø     несанкціонована співпраця навмисна чи усвідомлена допомога або спроба допомоги іншій особі у здійснені акту академічної нечесності, а також придбання у інших осіб чи організацій, з наступним поданням як своїх власних, результатів навчальної діяльності.

Переглянути Кодекс академічної доброчесності повністю можна за посиланням:

ЯК ВИХОВУВАТИ ДОБРОЧЕСНІСТЬ У ДІТЕЙ:

1. Вчителі мають демонструвати якості доброчесності на своєму прикладі.

2. Залучати батьків до співправці.

3. Не спонукати дітей до недоброчесності.

4. Встановлювати єдині вимоги й покарання.

5. Системно працювати з темою доброчесності.

6. Не наголошувати на оцінках.

7. Організовувати проєктну й позакласну діяльність про доброчесність.

8. Постійно говорити про це з педагогами й мотивувати їх помічати, якщо дитина списує, не пробачати переписування з ГДЗ.

9. Створювати авторські завдання, які унеможливлюють ознайомлення з ними напередодні. Найкраще успіх академічної доброчесності працює на прикладі ЗНО.

10. Розвивати доброчесність на рівні держави й не ставити завищені вимоги до вчителів.