16 днів проти насильства
Права людини – це ті основні стандарти, без яких неможливо жити з відчуттям власної гідності. Права людини є підвалинами свободи, справедливості та миру. Повага до них – передумова повного та цілісного розвитку окремої особи та всього суспільства.
Байдужість – це найвища жорстокість
Кажімо більше ніжних слів
Знаним, друзям і коханим.
Нехай комусь тепліше стане
Від зливи наших почуттів.
Нехай тих слів солодкий мед
Чиюсь гірку загоїть рану
(Чи перший біль чи то останній,-
Коли б то знали наперед)
Кажімо більше ніжних слів
Комусь всміхаймось ненароком
То не життя людське жорстоке,
Жорстокі в нас слова черстві…
Кажімо більше ніжних слів
Сьогоденню України властиве послаблення політичного та ідеологічного пресингу на молоде покоління, зростання соціальної самостійності та ініціативи. Водночас перебувають діти під тиском соціально-економічних проблем, що супроводжується кризою як окремих особливостей, так і суспільства в цілому, проявами девіантної поведінки, навіть втратою сенсу життя.
Серед багатьох соціальних проблем сучасного українського суспільства чи не найактуальнішим є жорстокість і насильство.
Тому протягом кількох років проводиться акція «16 днів проти насильства», яка включає різні форми роботи з дітьми та залучає різні вікові категорії дітей. Сахновецька ЗОШ І-ІІІ ступенів також була залучена до щорічної акції. Проводились: виставка малюнків «Моє право на життя», виховні години «Права людини, єдність прав і обов’язків», «Стоп булінг!», круглі столи «Про використання гендерної рівності» «Уміння покладатись на свій досвід», години психолога «Взаємовідносини в сім’ї, куди звертатись з приводу жорстокого поводження», «Ти і твої товариші», «Дружба розпочинається з усмішки». Було оформлено куточок «Протидія булінгу в учнівському середовищі», проведено батьківський лекторій «Права та обов’язки членів сім’ї», «Булінг, як соціальне явище», виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, анкетування «Моє життя в сім’ї та школі». Організована змістовна зустріч з працівниками правоохоронних органів.
Проведено психологічні читання з використанням відеоматеріалів про булінг «Без маски», «Як протистояти насиллю».
Права людини – це ті основні стандарти, без яких неможливо жити з відчуттям власної гідності. Права людини є підвалинами свободи, справедливості та миру. Повага до них – передумова повного та цілісного розвитку окремої особи та всього суспільства.
Щоденне буденне життя дає певний досвід і може підсилити формальне вивчення та усвідомлення таких абстрактних понять: свобода, толерантність, справедливість та права. Але те ж саме оточення може дати протилежний досвід : цькування, приниження, залякування, кривдження. І серед багатьох різноманітних проблем, що турбують громадян України, а особливо школи, однією серед актуальніших є запобігання та подолання будь-яких проявів кривдження щодо дітей та молоді. Осторонь таких ситуацій не повинні стояти батьки. Вчителі, батьки та інші дорослі надають підтримку і дають особистий приклад дітям, показують їм, якими мають бути здорові стосунки, дають відчути що вони не самі, що в них є сили, є люди, які допоможуть їм знайти вихід із найскладніших ситуацій.
Практичний психолог Л.Мордюк
Заступник директора з виховної роботи Н. Паламарчук
Педагог-організатор Н. Подлюк