Характеристика національного мультитесту (НМТ) 2023 року
Завдання національного мультипредметного тесту укладатимуться відповідно до характеристик предметних тестів, що затверджені Українським центром оцінювання якості освіти.
Характеристиками мультитесту (НМТ) визначені форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів за завдання, розподіл завдань тестів.
Випробування містить три блоки завдань з трьох предметів: два обов'язкові – українська мова та математика, і один за вибором вступника: історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Загальна кількість завдань мультипредметного тесту різниться у різних предметних блоках, на виконання всього тесту вступникам буде відведено 180 хвилин.
Завдання НМТ відповідатимуть змісту чинних програм ЗНО з усіх предметів і будуть аналогічними до раніше використовуваних завдань у ЗНО.
Завдань з відкритою формою відповіді, наприклад, написання власного висловлення в блоці з української мови чи аудіювання у блоці з іноземної мови в національному мультитесті не буде.
Завдання будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, що застосовувалась у зовнішньому незалежному оцінюванні у попередніх роках. За виконання завдань з кожного предметного блоку учасник тесту отримає окремий результат.
Максимальна кількість балів з української мови складатиме 45 балів, з математики, фізики, іноземної мови – 32 бали, історії України – 54 бали, біології – 46 балів, хімії – 40 балів.
Для вступу до закладів вищої освіти результат з кожного предмета окремо буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 балів буде достатньо набрати 10% правильних відповідей на завдання з кожного предмета. Зокрема, з української мови та біології вступник має набрати мінімум 5 балів, з математики, фізики, іноземної мови, хімії – 4 бали, з історії України – 6 балів.