Поради батькам на період карантину
Що робити під час карантину
Алгоритм дій для батьків
Поради психолога
Що робити під час карантину
- Неочікувані канікули - період, яким можна скористатись для того, щоб приділити час одне одному.
Для цього важливо вирішити декілька питань:
1. Максимально свідомо реагувати на ситуацію довкола, адже діти сприймають світ через тих дорослих, які їх оточують! Менше паніки - більше підтримки стану спокою і рівноваги!
2. Вирішити питання: "Де, з ким, як і коли залишати дітей?" Нагадую, що дітки, які обізнані з правилами безпеки, вміють проводити час самі і мають до цього природній інтерес, можуть потихеньку вчитися бути і самі!..
3. Що робити з вільним часом?
Якщо ви в змозі щиро і відверто виконувати рекомендацію номер один, тоді - займатися всім, що для вас природно і цікаво!
Звичайно, бажано все ж таки робити шкільні завдання не в останній вечір, а потихеньку щодня. Після, скористатись можливістю і згадати все, що ми знаємо про сімейний відпочинок: від настільних ігор до велосипедних походів.
Психолог:
- Піс карантину коли є загроза здоров’я, дітям обов’язково потрібно гуляти на вулиці, на свіжому повітрі аби зміцнювати імунітет але уникати тісного контакту з людьми. Під час вимушених канікул батькам треба слідкувати за тим, щоби дитина зберігала режим дня, як під час навчання.
Дітей потрібно контролювати, тому раджу батькам не розслаблятись й слідкувати за виконанням завдання, які передбачені дистанційною формою навчання.
Забороняти дітям довго сидіти перед комп’ютером чи з телефоном неефективно. До цього треба підходити з особливою обережністю. Наприклад, зазначте час, коли дитина має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому.
З підлітками трохи важче. Діти в у віці від 15 до 18 років хочуть "тусуватись" і це їм потрібно дозволяти, бо ж заборонене яблуко найбажаніше, зазвичай. Проте слідкувати, аби це не були масштабні "тусовки".
Як можна проводити час
Настільні ігри. Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Її варто обирати за віком. Такі ігри прекрасно розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли, кросфорди – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.
Заняття творчістю. В інтернеті можна знайти майстер-класи з хенд-мейду: аплікації,виготовлення свічок, конструюванняії, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила.
Навчання. Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її. Тому не варто забувати про підручники та зошити.
Читання книг. Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере.
Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога.У цій справі головне завдання батьків – заохотити дітей допомагати. Можна у формі гри прибрати у кімнаті, або ж за миття посуду чи приготування вечері надати бонуси, а в кінці дня їх підрахувати. Відповідно за це отримати приз.
Ведення щоденника. Подаруйте малечі гарний блокнот та ручку, і вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося з нею протягом дня.
Потеревеньте з дитиною .Нехай цей пункт і останній, але він дуже важливий. Коли ви востаннє спілкувалися про друзів або про навчання дитини серйозно і довго? Не поспішаючи зготувати вечерю або не збираючись на роботу чи до школи. Пам’ятайте, однак, що маєте бути дитині другом, а не критиком, інакше душевної розмови, а відповідно і правди не доб’єтеся.
Практичний психолог Сахновецької ЗОШ
Король Н.В.