Новий навчальний рік!

Всеукраїнський урок доброти

Дата: 27 жовтня 2022 о 17:16, Оновлено 27 жовтня 2022 о 17:22
174 перегляда

У сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово замінюється соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя.

У Сахновецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів з 3 по 7 жовтня 2022 року пройшли уроки доброти « Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»,  присвячені Всесвітньому дню захисту тварин, який щорічно відзначають 4 жовтня, в день вшанування пам'яті святого Франсиска Ассизького, покровителя і захисника всіх тварин.  Такі заходи покликані привернути увагу до проблеми вимирання тваринного світу від дій людини. День захисту тварин особливо актуальний під час війни, коли фауна страждає від обстрілів, адже природні місця проживання звірів забруднюються боєприпасами і хімічною зброєю, заповідні зони під окупацією не обслуговуються належним чином, а зоопарки знаходяться під обстрілами. У Чорному морі через війну спостерігається масова загибель дельфінів. Морські тварини гинуть на морських мінах. Нерідко дельфіни викидаються на берег, оскільки бойові кораблі окупантів створюють потужні звуки, які заважають тваринам орієнтуватися в морі.

Уроки доброти спрямували увагу наших школярів на необхідність підвищення активності у сфері захисту, якого потребують не тільки тварини дикої природи, а й наші домашні улюбленці. Ініційований учнівським самоврядуванням фоточелендж «Мій домашній улюбленець» довів, що милі, пухнасті, енергійні, ласкаві котики, собачки, кролики, хом’ячки, папуги заслужено завоювали величезну любов своїх власників. Кожен з них унікальний, має особливі звички та власний характер. Не дивно, що девізом цього заходу стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.

З любов'ю до тварин в душу людини приходить повага до іншого життя. Ніколи не кидайте на життєвій дорозі своїх друзів менших і пам’ятайте: ми відповідаємо за тих, кого приручили!